O víkendu pospolu

Víkendové pobyty pro rodiče s dětmi

 

Tyto akce organizuji zdarma. Jsou pro mě potěšením a odměnou. Jsou pro mě akumulátor, z kterého čerpám. Velmi mě nabíjí a přináší mi uspokojení, když vidím, jak dva pětiletí caparti stojí po kolena v řece a ládují se řízkem. Máma na ně volá ať si jdou pro okurku, táta sedí u břehu v lodi a popíjí pivko.

 

Po stezce mezi stromy kráčí táta s šestiletým synem a vedou rozsáhlou a hlubokou debatu na téma: POWER RANGERS a jejich schopnosti. A jak je aplikovat do běžného života.

Čtyřletá holčička sedí tatínkovi za krkem. Máme před sebou ještě kus cesty a ona už má „úplne bajavé nozicky“. Maminka s tatínkem kráčí bok po boku a tiše o něčem rozmlouvají. Holčička volá na tetu před nimi, že“ by si daja este jeden piskótek“. Nějaká teta natáhne ruku a dva piškoty končí svou pouť v maličkých pěstičkách.

Na louce mezi stromy vyroste stanové městečko. Působí poněkud nejistě a chatrně, neb někteří ještě nikdy stan nestavěli. Ale jsou tady, protože se rozhodli dopřát sobě i svým dětem nevšední zážitek a dobrodružství. Rozhodli se, že se překonají a zkusí to. Maminky posedávají před stany, češou holčičkám vlasy a klábosí. Tatínci s klukama chystají táborák, sekají dříví, hází kudlama do vykotlaného kmenu, vyrábí meč z borové větve. Opodál skupinka „našich puberťáků“ hraje BANG a dámy ve věku 12 a víc si lakují nehty.

To všechno se už událo a děje se při každém setkání. Mám to ráda a jsem za to vděčná, neb já tam se svou rodinou také jsem.

Cítím obrovské naplnění, když po celém dni/víkendu společného putování, nebo pádlování odchází máma s tátou ruku v ruce k autu a odjíždí se dvěma spokojenými a spícími dětmi domů, do reálného života, do pracovního procesu, do rušného města.

» Kalendář akcí pro rodiče s dětmi «

01-02/12/18

Adventní tvoření

Adventní tvoření v Jurtě ve Vřesovicích. JIŽ OBSAZENO.

06-08/03/19

Tropical Island – Německo

Bazénový svět v bývalé výrobní hale pro vzducholodě.

17-19/05/19

Rabštejn -čundr v Jeseníkách.

Nocování ve stanu na tábořišti Rabštejn.

01/06/19

Splutí Lužnice, nebo Medvědí soutěska – Rakousko

Bližší info v dubnu, nebo volejte Vevinu 776225078

14-16/6/19

Expedice Sněžka

Pro rodiče s dětmi, nebo jen pro děti samotné.

10-17/08/19

Tramtárie

Adrenalinový tábor pro rodiče s dětmi. Již obsazeno.

Pro více informací volejte na tel.: +420776225078

nebo pište na e-mail: vevina76@gmail.com

» Fotky z výletů «

» Reference «